Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası
Yeni dönem ile beraber “Büyükşehir Belediyesi” olarak hizmet verecek belediyemize ait yeni hizmet binasını hayata geçireceğiz. Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası, kültür merkezi ve nikah salonu, kapalı Pazar yeri, yeraltı kapalı otoparkı, meydan ve açık alanları ile tam bir belediye kampüsüne dönüşecek. Yeni mekanımız hemşehrilerimize daha iyi ve etkin hizmet vermemizi sağlayacak. Eski otogar alanında yapılması kararlaştırılan büyükşehir hizmet binamızı kısa sürede faaliyete geçirmek için çalışmalarımıza başlayacağız.
Hastaneler Köprülü Kavşak Projesi
Manisa Devlet Hastanesi ve Manisa Garı gibi önemli fonksiyonların yer aldığı, yoğun taşıt ve yaya trafiğinin yaşandığı hastane kavşağında yaya ve araç trafiğini düzenleyerek ve kolay erişim sağlayacak çözümler üretiyoruz. Artık Devlet Hastanesi’ne ve Manisa Garı’na hafif raylı sistem ile ulaşabileceksiniz, Cumhuriyet Caddesi ve Mehmetçik Caddesi’nin birleşim noktasında yaşanan trafik sıkışıklığı, Mehmetçik Caddesi’nin yeraltına alınması ile sona erecek, Hemzemin olan demiryolu geçişi, katlı kavşak projesi ile çözülecek, Yeni açılacak olan yeraltı katlı otoparkı ile artık bu bölgenin otopark sorunu sona erecek, Yeraltı katlı otoparkının üzeri ve gar meydanı düzenlenerek sizlerin hizmetine sunulacak.
Gar Meydanı
Düzenleme Projesi
Kentimizin önemli bir buluşma noktası olan Gar Meydanını yeniden düzenleyerek, kentimize çağdaş standartlarda yeni bir meydan ve sosyal yaşam alanı kazandırıyoruz. Hastane ve 19 Mayıs Stadyumu bölgesine de hizmet verebilecek meydan ve parkta modern kafeterya, oturma alanları ve oyun parkı yer alacak.
Hastane Kavşağı
Yer Altı Otopark Projesi
Hastanenin karşısında kalan yapı adasını 600 ile 700 araç
 kapasitesine sahip yeraltı otoparkı olarak planlıyoruz.
Özel aracınızla artık hastaneye, gar binasına geldiğinizde
konforlu bir şekilde otoparkımıza park edebileceksiniz.
Yeraltı otoparkımızın üzerini dinlenme ve park alanı olarak
düzenliyor, sizlerin kullanımına sunuyoruz. Standartlarda yeni
bir meydan ve sosyal yaşam alanı kazandırıyoruz.
Bayındır-Gediz-Kocatepe Mah. Kentsel Yenileme Projesi
Spil dağı eteklerinde yer alan, kentsel sit alanları ile çevrelenen ve Manisa silüeti açısından son derece önemli olan Bayındır - Gediz - Kocatepe Mahalleleri mevcut durumda sağlıksız bir konut dokusuna sahiptir. Bu doku hem kentsel sit alanının turizme açılmasını, hem Manisa’mızın görsel silüetini olumsuz etkiliyor. Ayrıca bölgede yaşayan hemşehrilerimiz de bu sağlıksız alanda barınma sorunu yaşıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak güzel ve kentimiz açısından can damarı olan bu alanın düzenlenerek kentimize yeniden kazandırılmasını hedefliyoruz. Sivil toplum kuruluşları, bölgede yaşayanlar ve meslek odaları ile beraber yürüteceğimiz proje kapsamında bölgede düzenli, sağlıklı bir konut ve yaşam alanı oluşturmayı hedefliyoruz. Yaşanan tapu ve mülkiyet sorunlarını da çözeceğimiz yenileme projesi ile bu bölgede yaşayan hemşehrilerimizi yerinde modern bir konut sahibi yapmayı hedefliyoruz.
Ulucamii Çevresi
Kentsel Tasarım Projesi
Ulu Tepe Çevre Düzenlemesi ve Seyir Terasları Projesi ile başlayan,
13 Milyon TL bedel ile kamulaştırmaları tamamlanmak üzere olan
Ulu Cami Çevresi Kentsel Tasarım Projesi ile Spil Dağı eteklerinde
yer alan ve kent merkezinin silüeti açısından önemli bir bölge olan
bu alanın düzenlenerek, Manisalıların kullanımına açmayı hedefliyoruz.
Ulu Cami ve çevresini yürüyüş yolları, seyir terasları, oturma ve
dinlenme alanları, çay bahçeleri ile güzelleştirerek sürekli kullanılan ve
canlı bir nokta haline getireceğiz.
Her İlçeye Büyükşehir Hizmet Binası
Tüm ilçelerimize “Hizmet Binaları” açıyor, hizmeti sizler için kolaylaştırıyoruz. Hizmet binalarımızda, vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak belediye birimlerine yer vereceğiz. Hizmet binalarımızda aynı zamanda sosyal ve kültürel tesisler kurarak, her türlü aktiviteye ulaşmanızı sağlıyoruz. Bu yapılanmayla, geniş belediye sınırlarına sahip Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini vatandaşlarımıza en yakın noktalarda sunup, hemşehrilerimizin Büyükşehir’e tek adımda ulaşmalarını sağlayacağız.
Beldelere ve Büyük Köylere
Büyükşehir Hizmet Binası
Yeni kanun ile büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde yer alıp
 mahalleye dönüşen eski belde ve büyük köylerimize büyükşehir
hizmet binaları kuruyoruz. Hizmet binalarımızda, vatandaşlarımızın
ihtiyacını karşılayacak belediye birimlerine yer vereceğiz. Ayrıca
hizmet binamızda çok amaçlı salon, düğün salonu, taziye evi vb.
 sosyal ihtiyaçların karşılanabildiği salonlar, dershane, gençler ve
kadınlar için eğitim ve etkinlik alanları yer alacak. Manisalı
hemşehrilerimizin geleneklerini ve sosyal paylaşımlarını rahat ve
huzurlu ortamda devam ettirmelerini sağlayacağız.
Her İlçeye Gençlik Merkezi
Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin yetenek ve potansiyellerinin farkına varmalarını, sosyal ve kültürel olarak gelişimlerini sağlayacak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak bilime, sanata ve sosyal paylaşımlara yönlendirecek olan Manisa Merkezde bir örneğini yaptığımız Gençlik Merkezlerini her ilçemizde inşa edeceğiz. Çocuk ve gençlerimizin, deneyerek, gözlemleyerek öğrenmelerini sağlayacak, ufuk ve bakış açılarını genişletecek, eğlenirken öğrenme imkanı bulacakları faaliyetler yürüteceğiz. Atölyeler, derslikler, anfitiyatro, sergi salonları, seminer salonu, bilgisayar, müzik gibi etkinlik odaları ile performans salonlarının yer alacağı Gençlik Merkezi’nde, farklı yaş gruplarının faydalanabileceği mekanlar da oluşturacağız. Gençlik Merkezlerini, yeşil alanlar, oturma ve dinlenme alanları, spor ve aktivite alanları ile destekleyip, çocuklarımız ve gençlerimiz için bütünlüklü bir kampus kuracağız.
Adliye Arkası
Ticaret - Konut Projesi
Manisa Adliyesi arkasında yer alan ve belediyemize ait olan
araziyi ticaret ve konut bölgesi olarak geliştireceğiz. Kentimize
kazandıracağımız bu projeyle hem depreme karşı güvenli, çağdaş
standartlarda konut ve ticaret alanları oluşturacak, hem de
kentimizin bu bölümünün kentsel gelişimine katkıda bulunacağız.
Projemizde bölgenin ihtiyacını karşılayacak yer altı katlı otoparkı
 da Manisa’mızın hizmetine sunulacaktır.
 1   2   3   4   5  » »»