MHP Durasıllı ve Adala’da Şahlandı
Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayları, 7 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala Salihli’nin Durasıllı ve Adala Mahallelerine çıkarma yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eşlik ettiği MHP şöleninde, vatandaşlar MHP’ye destek sözü verdi. Başkan Ergün, kendisine verilen desteğin, Milletvekili adaylarına da verilmesini istedi. 

MHP Manisa Milletvekili Adayları Hasan Eryılmaz, Yaşar Coşkun, Mehmet Memiş, Murat Erim Salihli’nin Durasıllı ve Adala Mahallelerinde vatandaşla buluştu. MHP’li adaylara  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Merkez Karar Yönetim Kurul Üyesi Ali Gürsel, İl Başkanı Tanju Balatlı, Salihli İlçe Başkanı Mesut Kızıltuğ, Kadın Kolları İl Başkanı Nevin Kaleli, Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuççuoğlu, Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Recep Gökhan Şahin ve partililer eşlik etti. İlk olarak Durasıllı Mahallesi’ne giden MHP’li adaylar, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda havai fişeklerle karşılandı. MHP’ye büyük ilgi gösteren mahalle halkı aday tanıtım töreninin yapılacağı alanı doldurdu.

‘Bizi Kıskanıyorlar’

İlk olarak Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda vatandaşlara seslendi. Kayda, “Gücümüzü Cengiz Başkanımızdan alıyoruz. Salihli’mizin kendi gücüyle işleri yapmaya başladık, devam ediyoruz. Salihli’miz başkanımızı çok seviyor. Salihli’de Zeki Kayda’ya, Büyükşehirde Cengiz Ergün’e destek verdiniz. Şimdi sıra bu partiyi Türkiye’de destek  vermekte. Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Devlet Bahçeli’ye bu desteği vermek zorundayız. İki elin gücünü görüyorsunuz. Büyükşehir ve Salihli’nin neler yaptığını gördünüz. Sizlere hangi projeleri anlattıysak birer birer yerine getiriyoruz” dedi.

‘MHP’yi İktidar Yapın, Gücümüze Güç Katın’

7 Haziran seçimlerinin önemine değinen Kayda, “Manisa’yı değiştiren biri var. O    Manisa’yı değiştirdi. Salihli’yi de birlikte değiştireceğiz. Bu sefer bir ayağımızın eksik. OSB’ye doğal gaz gelecek ama devletin yetki vermesi gerekiyor. Ama buraya doğalgaz gelmesi gerekiyor. Ben AKP’li vekillerin koluna girdim. Beraber mücadele edelim dedim. Biz Salihli için bir olmak durumundayız. İki başkan el ele sıkıştı güç birliği yaptı. Durasıllı’dan 7 Haziranda gücümüze güç katmasını istiyoruz. MHP’yi iktidar yapalım, doğalgaz da gelsin sera da gelsin” dedi.

Cengiz Ergün Sözü

Toplantıda konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2014 seçimlerinde verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’nin artık sahada olduğunu dile getiren Başkan Ergün, hayal bile edilemeyecek hizmetleri yapacaklarını söyledi. Başkan Ergün, “Bir elin nesi var iki elin sesi var. Bu birliktelik bu güç devam ettiği sürece daha büyük hizmetleri her yere götürmek boynumuzun borcu.4 ay içinde  Salihli’ye 171 km asfalt yapılacak. Cengiz Ergün söz verdimi yapıyor. Yapılmazsa da şantiyem burada.  Bir haftada 4 kilometreyi yaparız. 55-60 yıldır bir köprüyü yapamamışlar. Bir ayda yaptık çok şükür. ” dedi.

Sera Müjdesi

Durasıllı ve Adalalı vatandaşlara müjde veren Başkan Ergün, “Jeotermal seracılık sizi ilgilendiriyor. Salihli, Alaşehir ve Sarıgöl bu seracılığın yapılabileceği ilçelerdir. Burada planlama yaptık. Valimizle mutabakat sağladık. 100 binlik planlar üzerinde oturduk nereye ne yapacağımıza karar verdik. Salihli’de de arazi yerini bulduk. 3 bin dönüme varan bir alana yapacağız. Bunun kararı netleşti. Bu alanı yaptıktan sonra büyük yatırımcılar gelecek. Yatırım işsizliği azaltacak. Bunun öncülüğünü ben yapmaya hazırım. Büyükşehir Belediyesi olarak 100 bin metrekare yapacağımı ifade ettim. Bu prosedürlerin bitimiyle yapmayı planlıyoruz. Bunlar hayal değil, bunlar gerçek” diye konuştu.

Başkan Ergün’den Destek Çağrısı

Başkan Ergün, yerel seçimde kendisine verilen desteğin 7 Haziran milletvekilliği seçimlerinde de verilmesini istedi. Başkan Ergün, “Bize şevk için, moral için, güç katmak için bu seçimde de MHP’yi birinci yapın. Bunu sizlerden istiyorum. 7 Haziran akşamı sandıklarda bunu göreceğiz. Geçen seçimde bizi birinci yaptınız. Bu seçim milletvekili adaylarımız bizim Ankara ayağımız olacak. Orada kurulacak iktidarımızda bu milletvekillerimiz hizmeti takip edecek. Bizi güçlü kılın, daha büyük hizmetleri getirelim” dedi.

Adala MHP’yi Bağrına Bastı

Durasıllı ziyaretinin ardından Adala’ya gelen MHP’li Milletvekili Adayları, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Zeki Kayda, Adalalı vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Milletvekili Adaylarına büyük ilgi gösteren vatandaşlar, nazar boncuğu taktı. Adala’da coşkulu kalabalığa seslenen Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Adalalı vatandaşlardan 7 Haziran seçimlerinde milletvekili adaylarına destek vermelerini istedi. Adala için durmadan çalıştıklarını kaydeden Kayda, Büyükşehirle birlikte Salihli’yi değiştirdiklerini ifade etti. Kayda, “ Şimdi sıra Türkiye’ye geldi. Türkiye’yi değiştirmeliyiz, bunun için desteğinizi bekliyoruz. 30 Marttaki desteğinizin daha da üstünü almak istiyoruz. Manisa Büyükşehir ve Salihli’ye verdiğiniz desteği MHP’ye istiyoruz” diye konuştu.

“Birinciliğimizi Tescilleyin”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’de, Adalalı vatandaşlara seslendi. Başkan Ergün, yaptıkları hizmetleri ve Salihli’ye yapacakları projeleri anlatarak, Büyükşehir Belediyesi’nin Salihli Belediyesi ile el ele çalıştığını söyledi. Başkan Ergün, “ Artık işimiz büyük projelerle. İl genelinde büyük projelerle uğraşıyoruz. Adala’da yerel seçimlerde  bizi birinci parti yaptınız. Şimdi bu oyu milletvekilliği seçimlerinde tescillemenizi istiyorum. Bunu bin oya çıkarın. Birbirinden pırlanta milletvekili adaylarımız var. Bizi nasıl birinci yaptıysanız 7 Haziranda bu kardeşlerimizde bizi yeni kurulacak hükümette Manisa’yı sizlerin oylarıyla temsil edecekler. Ben hepsine kefilim. Yapılacak olan seçimler hepimize hayırlı olsun” dedi.

Su Sorununu Bitireceğiz

Adala’da seçimde söz verdiğini hatırlatan Başkan Ergün, su sorunuyla ilgili olarak, “ MASKİ 15 Temmuzda kuruldu. Önce teşkilat yapısı tamamlandı. Ondan sonra sahada çalışma noktasına geldi. Adala ile ilgili biz sıkıntı olduğunu biliyoruz. Teknik ekipler buradaki suyun arsenik tespitlerini yaptı. Bu suda büyük bir problem var dendi. Yeni sondaja karar verildi. Yeni alanda sondaj çalışmaları bitti. Çıkan suyun tahlili geldi, yine yeterli değil. Kötü su çıktı. Şimdi arsenik arıtma tesisini Adala’ya kuruyoruz. Bununla ilgili çalışma başladı. Biz söz verdik mi yaparız. Burada su sorunu bitecek. O arıtma tesisini yapmak boynumuzun borcu. Tertemiz suyu size içireceğiz. İhale süreçleri başladı” diye konuştu. 
FOTOĞRAF GALERİSİ
28.05.2015