MHP’nin Demirci Ziyareti Şölene Dönüştü
MHP Manisa Milletvekili Adayları Zeynel Balkız, Hasan Eryılmaz, Yaşar Coşkun, Mehmet Memiş ve Cemal Murat Erim, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte Demirci ilçesini ziyaret etti.

İlçede coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Milletvekili Adayları, yüzlerce Demircili ile birlikte iktidara yürüyüş yemini etti.

7 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala çalışmalarına hız veren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Teşkilatı, Demirci’de seçim çalışmalarına devam etti. Manisa Milletvekili Adayları Zeynel Balkız, Hasan Eryılmaz, Yaşar Coşkun, Mehmet Memiş ve Cemal Murat Erim, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte ilçede esnafı ve vatandaşları selamladı. Coşkulu bir kalabalık tarafından Halıkent Parkı’nda karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve milletvekili adayları, kendilerini sıcak bir şekilde karşılayan tüm Demircililerle tek tek tokalaştı.

Demirci MHP ile yürüdü

Halıkent Parkı’ndan Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörlüğü’ne kadar yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşte Başkan Ergün ve milletvekili adayları vatandaşları selamlarken, korteji MHP bayraklarıyla renklendiren vatandaşlar da ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sloganlarıyla yürüyüşe eşlik etti. Vatandaşlar balkonlardan ve işyeri önlerinden selamlamaya alkış ve tezahüratlarla karşılık verdi. Yürüyüşün son bulduğu Demirci Koordinatörlüğü önünde ise Başkan Ergün ve Milletvekili Adayları, meşalelerle karşılandı.

Emin adımlarla iktidara yürüyoruz

Hizmet binası önünde ilk olarak MHP Demirci İlçe Başkanı Ahmet Kırkaya, 7 Haziran seçimleri için iktidara emin adımlarla yürüdüklerini belirterek, milletvekili adaylarını tanıttı. Koordinatörlük hizmet binası önündeki kalabalığa seslenen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Demirci’ye her geldiklerinde büyük coşku ile karşılandıklarını belirten Başkan Ergün, Demircililere teşekkür etti. Kendilerine 2014 yerel seçimlerinde destek veren tüm Demircililere de ayrıca teşekkür eden Başkan Ergün, çok az bir farkla Demirci Belediyesi’ni kaybetmiş olmanın burukluğunu yaşadıklarını ifade etti.

8 Haziran sabahı büyük zaferin coşkusunu yaşayacağız

2014 yerel seçimlerinde yapılan hataların ders olması gerektiğini vurgulayan Başkan Ergün, 7 Haziran seçimlerinde Demirci’nin Milliyetçi Hareket Partisi’ni birinci parti çıkaracağına emin olduğunu dile getirdi. Seçimlere kalan sürede herkesin gece-gündüz çalışması gerektiğini de sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “Geriye kalan sürede hayırlısıyla inşallah tüm teşkilatlarımızla çalışarak, 8 Haziran sabahı büyük zafer coşkusunu ve sonuçlarını Demirci’den de alacağımıza inancım sonsuz” dedi.

Tüm kadrolarımızla elimizden gelenin fazlasını yapacağız

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde 12-13 ay gibi bir sürenin geride kaldığını belirten Başkan Ergün, geçen süre içerisinde büyükşehir yapılanmasıyla ilgili tüm çalışmaları tamamladıklarını söyledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kadrolarıyla elinden gelenin fazlasını yaparak, tüm ilçelere hizmet götüreceğini ifade eden Başkan Ergün, araç alımlarından koordinatörlük binalarının oluşturulmasına, MASKİ kurulumundan ulaşım, sağlık ve ilaçlama hizmetlerine kadar tüm çalışmaları, Demircililere anlattı.

Sındırgı yolunu 13 senedir neden yapmadılar, bunun hesabını sorun

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ve ilçe belediyelerinin görev, yetki ve sorumluluk alanlarını da anlatan Başkan Ergün, asfaltlama konusunda da Demirci-Sındırgı yolunun siyasi malzeme yapılmasına göndermede bulundu. Başkan Ergün, “Şu meşhur Sındırgı yolu var ya, 21 kilometre uzunluğunda. 13 senedir neden açmadılar, bunun hesabını sorun önce. Akılları neredeydi. Geçenlerde bir vekil gelmiş konuşmuş buralarda. Bu yolu Büyükşehir’in elinden alacaklarmış, Karayolları tarafından bu yolu yapacaklarmış. 13 senede İl Özel İdaresi ve devletin imkanları senin elinde değil miydi? Buna cevap versinler” diye konuştu.

Tüm vekil adaylarımıza kefilim

Demirci yollarına toplam 109 kilometre uzunluğunda asfalt yapılacağını kaydeden Başkan Ergün, Haziran ayına kadar asfaltlama çalışmasının başlayacağını müjdeledi. 8 Haziran’da çok şeylerin değişeceğini belirten Başkan Ergün, “Bugün Demirci’de olmaktan dolayı çok mutluyum. 5 tane milletvekili adayımız bugün burada. Hepsine kefilim. Biz yerelde nasıl Büyükşehir Belediyesi’ni yönetiyorsak, bu arkadaşlarım da aynı şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

MHP İlçe Teşkilatı ziyaret edildi

Konuşmasını alkış ve tezahüratlar eşliğinde tamamlayan Başkan Ergün, milletvekili adaylarıyla birlikte MHP Demirci İlçe Teşkilatı’nı da ziyaret etti. Kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri geri çevirmeyen Başkan Ergün, tüm parti teşkilatlarıyla fotoğraf çektirdi.
FOTOĞRAF GALERİSİ
23.05.2015