Gökçeören ve Esenyazı MHP’yi Bekliyor
MHP Manisa İl Teşkilatı, 7 Haziran seçimleri öncesi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Bu kapsamda MHP Manisa Milletvekili Adayları Zeynel Balkız ve Hasan Eryılmaz, Kula ilçesine bağlı Esenyazı ve Gökçeören Mahallesi’ni ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu. Balkız ve Eryılmaz, 7 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket’in iktidarı için Esenyazı ve Gökçeören sakinlerinden destek isteyerek, kapatılan belde belediyelerinin yeniden açılacağının müjdesini verdiler.

MHP Manisa Milletvekili Adayları Zeynel Balkız ve Hasan Eryılmaz, Kula ilçesinde Esenyazı ve Gökçeören Mahallelerini ziyaret etti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un da eşlik ettiği ziyarette, ilk olarak Esenyazı Mahallesi sakinleriyle buluşuldu. Burada ilk olarak vatandaşlara seslenen MHP Manisa Milletvekili Adayı Zeynel Balkız, Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında üreticiye mazotun 1,75 TL’ye verileceğini belirterek, tarımı bitirme noktasına gelen iktidardan hesap sorulması gerektiğini vurguladı.

Kendi nefisleri için Başkanlık istiyorlar

Balkız’ın ardından söz alan MHP Manisa Milletvekili Adayı Hasan Eryılmaz da, kaçak saraylarda bin liralık altın bardaklarda su içenlerin işçinin, çiftçinin ve esnafın durumunu unuttuğunu belirterek, “Bunlar 5 milletvekili istedi, verdiniz. Yetmedi Başbakanlık verdiniz. O da yetmedi Cumhurbaşkanlığı verdiniz. Ama şimdi işçiyi, köylüyü unutan bu kişiler kendi nefisleri için Başkanlık istiyor. Bu Başkanlık benim vatandaşımın refah düzeyini arttıracaksa vallahi de, billahi de ben de onlara oyumu vereceğim” dedi.

Gökçeören MHP’ye kucak açtı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un da birer konuşma yaptığı toplantının ardından Esenyazı Mahallesi sakinleriyle hatıra fotoğrafı çektirildi. Esenyazı programının ardından Milliyetçi Hareket Partisi, Gökçeören Mahallesi sakinleriyle buluştu. Milletvekili Adayları Zeynel Balkız, Hasan Eryılmaz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u yüzlerce vatandaş karşıladı.

Gökçeören Mahalle değil Belde

Burada ilk olarak Gökçeörenlilere seslenen Manisa Milletvekili Adayı Zeynel Balkız, mevcut iktidarın ülkenin adalet terazisiyle oynadığını savundu. Balkız, “Uzun yıllardır Manisa’da avukatlık yapıyorum ve hiç bu kadar adaleti savunduğumu hatırlamıyorum. Bunlar ülkemizin temeli olan adaleti yerle bir ettiler” dedi. MHP iktidarında kapatılan belde belediyelerinin yeniden açılmasının da ‘Devlet Sözü’ olduğunu hatırlatan Balkız, “Bir gecede ben yaptım oldu anlayışıyla çıkarılan Büyükşehir Yasası ile yüzlerce belde belediyesi kapatıldı. Biz bu belde belediyelerini yeniden açacağız ve Gökçeören Beldesi’ne tüm haklarını geri vereceğiz” dedi.

Mazot çiftçiye 1,75 TL

Balkız’ın ardından söz alan Manisa Milletvekili Adayı Hasan Eryılmaz da, iktidar partisinin üreticiye mazotu 4,50 liradan verirken, yat sahiplerine 1,75 liradan verdiğini hatırlatarak, hükümete yüklendi. MHP iktidarında yalnızca zenginlere yapılan bu imtiyazın çiftçiye tanınacağını kaydeden Eryılmaz, “Çiftçimize mazotu 1,75 yaparak, onların tarlalarında sanat yapmalarını sağlayacağız. Bu da zaten ülkemizin tarımını canlandıracak ve bu alanda ülkemizi zenginleştirecek. O nedenle kaynak soranlara bu cevabımız tokat olsun” diye konuştu.

Süreko’yu plaket vererek açtırmadın mı?

Son olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün söz aldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendiren Başkan Ergün, Kula’ya yapılması planlanan katı atık bertaraf tesisinin siyasi olaylara sokulduğunu dile getirdi. Başkan Ergün, “Polemikler yapıldı. Kula’yı çöplüğe çevirmeyiz dediler. Sen bu Süreko’nun açılışını yıllar önce plaketler vererek açtırmadın mı? Onu kim açtırdı Hüseyin Efendi. AKP milletvekillerine bunu sorun bakalım. Bu Süreko’yu kim açtırdı buraya. Açılırken neredeydiniz Kulalılar. Hüseyin Bey’e kandınız. Kandırıldınız. Bende kandırma falan yok. Ben her şeyimi açık anlatıyorum. Kabul edersiniz, etmezsiniz. Saygı duyuyorum. Buna başka bir alternatif yer biz buluruz. Bulduk da. Burada artık bu yapılmayacak bunu söyleyeyim” diye konuştu.
FOTOĞRAF GALERİSİ
22.05.2015