Karaağaçlı’da MHP Rüzgârı
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili adayları Karaağaçlı’da düzenlenen açık hava toplantısında vatandaşlarla buluştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de katıldığı toplantıya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Vatandaşlara MHP’de buluşma çağrısı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Büyükşehirde bana nasıl destek verdiyseniz, şimdi bir kez daha oylarınıza talibiz. Ben bütün vekil adaylarımıza kefilim” dedi.

         Genel seçimlere az bir süre kala çalışmalarını sürdüren MHP’li adaylar bu kapsamda Şehzadeler İlçesine bağlı Karaağaçlı Mahallesi’ni ziyaret ettiler. Ziyarete Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Cemal Kutlar, MHP Manisa Milletvekili adayları Erkan Akçay ve Hasan Eryılmaz katıldı. Mahalleye konvoy halinde girilirken Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve adaylar vatandaşlar tarafından çiçeklerle karşılandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün daha sonra Karaağaçlı’da bulunan kahvehaneleri adaylarla birlikte gezerek vatandaşlarla selamlaştı. Ardından Karaağaçlı’da bulunan bir kahvehanede açık hava toplantısı düzenlendi. Karaağaçlılar toplantıya yoğun ilgi gösterdi. Burada ilk sözü MHP İl Başkanı Tanju Balatlı aldı. Genel seçimlerin önemine dikkat çeken Balatlı, “Genel seçimler 13 yıldır süren hıyanet ve saltanatın son bulması için önemli bir tarih. Biz demokrasiye inanan insanlarız. Sandıkla gelen sandıkla gitmelidir. Eğer mazot pahalıysa, işçi, memur, emekli ve çiftçi halinden memnun değilse bunun hesap yeri sandıktır. MHP olarak seçim beyannamemizi açıkladık. İktidar kaynak nerede demesine rağmen, kaynağımızı açıkladık” dedi. Çözüm sürecini de eleştiren Balatlı, “Bin yıldır Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i hep birlikte beraber savaştık. Benim şehidime kelle diyen bunlar değil mi? Vatan edebiyat malzemesi değildir. Onlar edebiyat yapar, biz bu topraklar için şehit oluruz” şeklinde konuştu.

Helal İle Haram Arasında Bir Seçim Olacak

MHP Manisa Milletvekili ve 1. Sıra Adayı Erkan Akçay ise genel seçimlerin helal ile haram arasında bir seçim olacağını ifade ederek, “Dilinde yalan, kursağında haram, elinde ise Kur’an sallayan yalancılara, hırsızlara inanmayın. Bizim milletimize birinci mesajımız budur” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin tek başına iktidar olmaya hazır olduğunu ifade eden Akçay, Manisa’da çiftçinin göz ardı edildiğinden bahsetti. Yaşanan adaletsizliklerle ilgili örnekler veren Akçay, “Manisa’da 220 bin dönüm arazi don olaylarından zarar gördü. Ancak çiftçilerimiz sahipsiz bırakılmıştır.  Geçtiğimiz yıl Malatya’da kayısı üreticisinin zararı karşılandı. Aynı şekilde Karadeniz’de fındık üreticisinin zararı karşılandı. Ama Manisa’ya üvey evlat muamelesi yapılıyor” şeklinde konuştu. 

47 Bin Kişi Haksız Tarım Desteği Aldı

         Akçay, 2012 yılında Tarım Bakanlığı Müfettişlerinin 47 bin kişinin sahte belgelerle tarım desteği aldığını tespit ettiklerini hatırlatarak, “Bu 47 bin kişiden, 16 bininin Tarım Bakanı Mehdi Eker’in seçim bölgesi Diyarbakır’dan olduğu belirlendi. Sahte belgelerde destek alanlara toplam 240 Milyon TL ödenmiş. Manisa’ya baktığımızda bu haksız desteği alan bir kişi yok. Ancak hükümet bu haksız kazanç elde edenleri 2013 yılında affetti” dedi.  

Tarımsal Destekler Adaletsiz Dağıtılıyor

         Hükümetin tarımsal destekleri adaletsiz dağıttığının da altını çizen Akçay, “Manisa’da 550 bin çiftçimiz var. Türkiye’nin birinci sırada tarım vilayeti. Diyarbakır’da ise 70 bin çiftçi var. 2014 yılında Manisa’da 52 bin TL tarımsal destek verilirken, Diyarbakır’a 438 Milyon TL yatırım yapıldı. Bu adalette değil, kalkınmada değil. Eğer Karaağaçlı bu mukayeseyi yapamazsa helalle haramı ayırt edemez. Artık bunu ayırt etme zamanı gelmiştir” şeklinde konuştu.

Oylarınıza Talibiz

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Adayı Hasan Eryılmaz’da yaptığı konuşmada AKP’nin politikalarını eleştirdi. Manisa’da bir veteriner olarak 17 ilçeyi bildiğini, beş buçuk yıldır Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yanında Manisa’ya hizmet verdiğini dile getiren Eryılmaz, “Siyasette yeniyim ama AKP iktidarı döneminde çok şey istismar edildi. Artık bunların saltanatına son verme zamanı gelmiştir. Bugüne kadar halkımız bunlara vekillik istedi verdi, Başbakanlık istedi verdi, Cumhurbaşkanlığı istedi verdi. Şimdi ise Başkanlık sistemi istiyorlar. Eğer bu sistem Karaağaçlı’da ki çiftçinin, işçinin, emeklinin ve memurun sorunlarını çözecekse vallahi bende oy vereceğim. Ama yalan atıyorlar. Artık sizin için yapacakları hiçbir projeden bahsetmiyorlar” dedi.

Hollanda’da Çiftçi Sanat Yapıyor

Türkiye’de çiftçinin yüksek mazot gideri nedeniyle tarlasını süremediğini dile getiren Eryılmaz, “Ama Hollanda’da bir buçuk iki liraya mazot kullanan çiftçi tarlada sanat yapıyor. Bunun sonucunda da üretim iki katına çıkıyor. MHP iktidarı döneminde bunuda çözeceğiz. Ekonomi olarak kimsenin kaygısı olmasın. MHP’nin sözüdür. Hiçbir vatandaşımızı sandığa gittiğinde cüzdanı ile vicdanı arasında bırakmayacağız” şeklinde konuştu. 

Desteğini Perçinleme Zamanı

         Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’de Karaağaçlı’da yaptığı konuşmada MHP’ye destek istedi. Yerel seçimlerde kendisine destek  vermiş, vermemiş herkese teşekkür eden Başkan Ergün, “Allah bin defa razı olsun. Beni bu makama layık gördünüz. Ancak bu sefer bunu bir kez daha perçinleme zamanı geldi. Birinci sıra adayımız Erkan Akçay iki dönemdir vekillik yapıyor. Tecrübesi ortadadır. Hasan kardeşim Büyükşehir Belediyesi’nde bizimle birlikte önemli hizmetlere imzasını attı. Desteklerinizle onları meclise göndereceğiz” şeklinde konuştu.

Ben Vekil Adaylarımızın Hepsine Kefilim

         Milliyetçi Hareket Partisi’nin Manisa’da ki adaylarının seçilmesi halinde başarılı olacağına inandığını ifade eden Başkan Ergün, “Ben bu dokuz adayımızın hepsine kefilim. Bu nedenle sizlerden desteklerinizi istiyorum. Bu seçimde bir kez daha oylarınıza talibiz.  Benim eşim Karaağaçlı’da doğdu. Ben buranın eniştesi sayılırım. Genel seçimlerde Karaağaçlı eniştesine sahip çıkacak mı hep birlikte göreceğiz” dedi.
FOTOĞRAF GALERİSİ
15.05.2015