Bozköy Deresi Yeniden Can Buldu
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Bozköy Deresi’nde ıslah çalışmalarının ardından sürdürülen peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarını inceledi.
Bozköy Deresi’nin yıllardır moloz ve inşaat atıklarıyla dolduğunu ifade eden Başkan Ergün, dere etrafına yapılan peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Bozköy Deresi’nin mahalle sakinlerinin keyifle vakit geçirebileceği bir sosyal olana dönüşeceğini ifade etti.

Yıllardır kötü koku ve görüntüsü nedeniyle mahalle sakinlerinin şikâyetçi olduğu Bozköy Deresi’nde ıslah çalışmalarının ardından yürütülen peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çalışmaları inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. İncelemelerde Başkan Ergün’e Park ve Bahçeler Müdürü Serpil Çakır da eşlik etti. Islah çalışmalarının ardından Bozköy Deresi’nin yeniden can bulduğunu ifade eden Başkan Ergün, “Dere üzerinde ıslah çalışmalarının ardından peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bölge halkı, sentetik buz pistinden, yürüyüş alanlarına, koşu alanlarından, bisiklet parkurlarına ve kafeteryalara kadar geniş yelpazede bir sosyal alan kazanacak.” diye konuştu.


FOTOĞRAF GALERİSİ
21.04.2014