Yeni Bir Tesis Daha Başlama Vuruşuna Hazır
MANİSA’da amatör spor kulüplerinin tesis eksikliğinin giderilmesi noktasında çalışmalar yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesi, Güzelyurt Mahallesi Spor Lisesi yanında yapımını sürdürdüğü futbol tesislerinde sona geldi
Futbol sahasının tamamlandığı, çevre düzenlemesinin devam ettiği tesisleri inceleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, gençlerin spora teşvikinin sportif alanların arttırılmasıyla mümkün olabileceğine vurgu yaptı, “Gençlerimizi, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın en iyi yollarından bir tanesi spordur. Bu nedenle tesislerin arttırılması ve amatör sporun desteklenmesine büyük önem veriyoruz” dedi.

Manisa’nın spor alanı ihtiyacının giderilmesi noktasında çalışmalar yürüten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Güzelyurt Mahallesi Spor Lisesi yanında yapımı devam eden futbol tesislerinde incelemelerde bulundu. Park ve Bahçeler Müdürü Serpil Çakır’dan ve teknik personelden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Ergün, futbol sahasının tamamlandığını, çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Amatör spor kulüplerinin tesis noktasındaki eksikliklerinin giderilmesi için göreve geldiklerini ilk günden itibaren çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Ergün, gençlerin spora teşvikinin sportif alanların arttırılmasıyla mümkün olabileceğine vurgu yaptı.

Amatör sporun desteklenmesini önemsiyoruz
Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerin spora teşvik edilmesi ve amatör spor kulüplerinin eksikliklerinin giderilmesi noktasında çalışmalar yürüttüklerini hatırlatan Başkan Ergün, “Malzeme desteğinden, spor tesislerinin yapımına, amatör kulüplerin deplasman giderlerinin karşılanmasından, yaz okullarına kadar bir çok sportif projeyi hayata geçirdik. Mümin Özkasap, Fikri Bayrıl spor tesisleri gibi dev tesisleri ilimize kazandırdık. Gençlerimizi, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın en iyi yollarından bir tanesi spordur. Bu nedenle tesislerin arttırılması ve amatör sporun desteklenmesine büyük önem veriyoruz. Şimdi Güzelyurt ve Kenan Evren Sanayi Sitesi’nde 2 yeni tesisi daha amatör futbola kazandırmak için geri sayıma başladık. Şimdiden Manisa’mıza hayırlı olsun” dedi.


FOTOĞRAF GALERİSİ
21.04.2014